Comment

"MAYDAY" Õppused jätkuvad!

Olen halvasti maganud. Maria Di Leuca sadamabassein loksub endiselt - tüütu. Keha unest kange kappan linnapeale kohvi ja croissanti otsima. Kaur ja Veljo püüavalt poodidest hankida paaditarvikuid. Seda, mida vaja, ei leita. Sellegi poolest kulub neil terve päev laevaremondi töödele ja minul linnaga tutvumisele. Tunnike enne pimedat tangime ja sukeldume vöör ees kottpimedasse öösse - ikka merele, suund Sitsiilia poole. Tuul on otse vastu. Ebamugavad lained trambivad laeva. Püüan messis magada. Raksaki, raksaki - kogu laev ragiseb. Jaht tõuseb laineharjale ja siis maandub mütaki laine põhja. Valus on. Imestan ikka ja jälle, kui palju suudavad taluda  lainete lõhkumist inimeste leiutatud materjalid ja konstruktsioon. Soovitan muuta kurssi 5 kraadi paremalt. Hetkega muutub kõik vaikseks ja laev liugleb juba pehmemalt lainetelt üles ja alla. Südaöösel muudab meid elevamaks vahuseid laineiharjasid kaunistav neoonroheline plankton. Samal ajal saadavad laeva sõbralikud delfiinid. Natukenegi ilusat siin vetesügavuste kohal, kiilu all on 2200 m.

Ärkan hommikul meeste rõõmsa juttukõmina peale. Mootor on vait. Laev liugleb ja kihutab soodsas tihttuules. Kaur ja Veljo purjetavad ning nende suunurgad on kõrvuni. Kõik sujub.

Minul on ka tuju parem ja energiat rohkem. Hoiatan mehi kergelt ette peatselt saabuvast uuest õppuses. Hõikan: "Mehed, siin all messis on juba meeter vett. Mul on tunne, et upume!" Umbes kolme minutiga on Kauril kõik vajalikud asjad parve kaasavõtmiseks kokpitis. Raketid, "grab-bag" koos toidu ja veega ning laeva tracker üle sateliidi abikutsumise süsteem "Find Me Spot" kaasa haarmasieks valmis. Päästeparve õppuse käigus me vette ei viska. Samal ajal harjutab Veljo selleksajaks välja lülitatud VHF raadioga hädaabi kutsungit. MAYDAY-MAYDAY-MAYDAY kanalil 16 - rahulikult. Teeme õppusest väikse kokkuvõtte ja jätkame toredat purjetamist. Meremeestel pisut enesekindlam tunne sees ja minul süda rahulikum.

Päikseloojangul tervitab meid ilus vaikne sadam Roccella Ionica. Loomulikult on sildumismanööver nüüd juba veatu ja minu vahelesegamist pole vaja.Naudin reisija staatust ja veelgi enam, et sadamas laev ei kõigu. Järelemõeldes oli viimane kõikumisvaba öö Stari Gradis, vist 4 ööpäeva tagasi. Olen rahul, sest ööõhk on siin juba soojem ja täna magame hästi.

Väikelaevajuhi kursused
www.puri24.ee

Laevarent üle maailma
www.saulsailing.ee

Add a comment

Email again: