Comment

Kas tõesti? From zero to hero! 

Vahva meeskond asub varsti mereteele!
Paudiks valmis - paut. Lase nüüd lahti! Soodiots lase lahti... ja sina tõmba peale, kiiremini. Kümme korda kiiremini...

Sellised on kahe merekutse saanud Pärnu mehe unistuse materialiseerumise esimesed sammud. Unistus, omada purjejahti ja seilata maailma meredel. Päeval, sooja päikese embuses delfiinide saatel, öösel  aga erksa tähistaeva all ja vete sügavustes sätendavate planktonitest kubiseva emakese ookeani peal.

Selleks aga on vaja ikkagi unistada omale jaht ja õppida sellega sõitma. Teen neile esimese õppesõidu päeva 2017 aasta suvel Pärnu lahel.  Kümned sildumisharjutused, purjed üles, purjed alla ja siis jälle üles ja siis jälle alla. Paudid ja halsid - veel ja veel ja veel. Minul on kohe pilt selge. Sellised osavad ja kahe jalaga maapeal mehed õppisid ühe  päevaga väga palju ja väga kiiresti. Näen, et nad on hästi motiveeritud, hea tehnilise ja loogilise taibuga. Tugevad eesti mehed. Selle põhjal teeme järelduse, et järgmine õppesõit toimub juba nende oma jahiga kevadel 2018 teekonna Horvaatia (Split) - Eesti (Pärnu) marsruudi esimestel nädalatel.

Tänaseks, on need noored mehed olnud juba terve nädala Splitis, Horvaatias, et oma 45 jalane jaht sõiduks ettevalmistada. Paadi põhja hooldustööd, mootori õlide ja filtrite vahetused jne.

Mina lendan nädal hiljem, kolmapäeval, 28.märts 2018 neile järgi.  Loodan, et tööd on seal sujunud ja saame juba neljapäeval õppenädalaga alustada.

26.märts. 2018 lumine Tallinn.

Väikelaevajuhi kursused
www.puri24.ee

Laevarent üle maailma
www.saulsailing.ee

Add a comment

Email again: