Comment

Jugo ei hellita.

Öösel tuul tugevneb. Hommikuks on helifooniks valus vilistamine vantides, kõhe ulgumine kirikutornide ja tühjade tänavate vahel. Läbi tuule soojendab päike ja kuivatab öösel rõskust kogunud riideid. Hommikukohv äratab tasakesi mu kangeks jäänud keha. Poolunisena nokitsen kirjatöö kallal. Rüüpan messis sooja jooki, kuulatan, tekilt kostub rõõmsat naeru ja arutelu. Kiikan laeluugist välja, et asja uurida. Ilus on vaadata, kuidas kaks toimekat kätepaari ja kaks pead koostöös laeva kallal askeldavad - Kaur ja Veljo on juba alustanud remonditöödega. Paigaldavad ohutusliinid laeva tekile, päästeparv saab õige koha ja mitmed pisitööd ootavad veel oma järge. Masti püsti hoidvad metallvaierid lotendavad lohakalt, pingutame neid ehk parduunide ja vantide talrepitele teeme 2 pööret peale. 

Hädavajalikud ettevalmistustööd tänaseks sõiduks on enne lõunasööki tehtud. Oh jah. Mina parema meelega naudiks just nagu mahajäetud linnakese, mille ainsaks valitsejaks on uljas üksildane tuuleemand, sünget olemust veel ühe ööpäeva aga kursandid vajavad kogemusi. Peame siiski merele minema, sest kui tuul puhub siis saab purjetada.

Hea lõunaeine teeb mu tuju paremaks. Muide, kui tavalisele makaroniroale bolognese-vorsti kastmes lisada hapukurki, pähkleid, rosinaid, mett, sidrunit, parmesani juustu ja kõrvale ampsata värsket salatit, siis see on väga maitsev ja hea energilaks. Seda läheb meil täna tuiskaval merel ilmselt vaja.

Kell 15.00 purjetame sadamast välja. Suund jälle lõuna poole, 190 kraadi. Seilame järgmisele saarele, Palmižana lahekesse, distants 23 meremiili ehk ees ootab 4 tunnine toksimine, sest Aadria merel puhub täna tuul nimega Jugo.  Nagu eile SE suunast aga täna juba 7 palli ehk 15-17 m/s. Laeva iseloom ja võimed on meile veel võõrad. Et oleks rahulik ja turvaline, sõidame ainult rehvitud genuaga. Ikka tihttuul ja vasak halss. Kiirus 7-9 sõlme.

Paudime ja krüssame. Roolimees ja madrus saavad uusi oskuseid ja lihtsalt head füüsilist trenni. Vastuhoovus surub teekonna pisut pikemaks. Hoolimata tugevast tuulest on laine siiski madal.

Merehaigus ei piina täna kedagi. Enne vihma saame sadamasse otsad kinni. Oleme siin ainuke jaht. Öö saabudes vaibub ka Jugo ja saame rahulikult uinuda.

30.märts Klement, Palmižana

Väikelaevajuhi kursused
www.puri24.ee

Laevarent üle maailma
www.saulsailing.ee

Add a comment

Email again: