Comment

Kas see on kapteni käsk?

Koidab juba teine hommik merel. Tuult on vähe. Mootori urina saatel hoiame endiselt kurssi 150 kraadi. Kipub pisut igavaks. Sisustame aega laevatöödega. Sorime otsasid ja kõpitseme siit sealt. Rollid on paigas. Kui Kaur arutleb, üht ja teist oleks vaja teha, siis Veljo palub täpsustada, et kas see on niisama arutelu või juba tõsiselt võetav kapteni käsk? Sinine taevas, soe päike ja teadmine, et sihtsadam St.Maria Di Leuca on ainult mõne tunni kaugusel tekitab laevas mõnusa lõbusa ja muretu meeleolu.

Meie rahu rikuvad paar üle lendavat sõjalennukit. Möödub üks rannavalve laev. On näha, et keegi seal kiikab meid binokliga. Üle lahe on silmagagi katsuda Albaania mäed. Kaugemal lõunas on aga juba aafrika. Põgenike probleem on siin suur. Oht parvedel õnne või viimast otsa ootavatele inimesi täis parvele otsa sõita on täiesti olemas.

Kaur leotab lanti aga siiski pean paneme marinaadis loksunud liha ahju. Samal ajal keedame kartulid, valmistame kastme ja salati. Kõik juhtub käske jagamata loomulikus koostöös. Lõuna enne sadamasse jõudmist maitseb kõigile. Liha on õnnestunud.

Kauril ja Veljol on sildumine käpas. On olnud selline mõnus rahulik päev õnneliku maabumisega Itaalia õdusas linnakeses. 

Selja taha on jäänud 308 meremiili. Tunnen pisut väsimust. Minu tuju rikub sadamasse sisse rammiv lainejõmm, mis loksutab tugevasti laeva ka kai otste küljes rippudes. Ei saa rahulikult toimetada, kirjutada ega magada.

Väikelaevajuhi kursused
www.puri24.ee

Laevarent üle maailma
www.saulsailing.ee

Add a comment

Email again: