Comment

Mees masti, tinutama!

Esimese öö hakul hakkab värske tuul puhuma SE suunast. Heisatakse purjed ja krüssama. Laev liigub kenasti ja kapten Kaur naudib purjetamist. Öised vahikorrad on algul 2 tunnised, hiljem minnakse üle kolme tunni peale. Kuuvalguse paistel registreerivad nad vees mõned ulpivad palgid ja paar kännujurakat. Terased silmad avastavad pimeduses laevu ja teadlik roolimees hoiab kurssi nii, et kokkupõrkeohtusid ei tekiks. Meremeeste öö on töine.

Hommik on kena. Päike paistab sinise taeva all ja esimesed delfiinid saadavad laeva. Teeme hommikupudru, tee ja kohvi. Laevaelu rutiin hakkab vaikselt ilmet võtma. Kaur ja Veljo on hästi vastu pidanud. Ma ei tähelda erilisi unevõla märke. Kui siis natuke uimasust. Mina lähen nüüd rooli ja lasen mehed magama. Korralik uni on neile kosutav. Lõunasöögi järel on kapten ja pootsman valmis uuteks tegudeks. Parema saalingu alla tõuseb Itaalia lipp. Seal olnud Horvaatia lipp läheb vasaku saalingu alla. Mõeldes homsele lõunasöögile, mis tuleb ka veel merel teha, panen külmikus oma aega oodanud sealiha tükkidele soola, pipart, küüslauku, sidrunimahla ja õli. Loodan, et järgmised 24h marinaadis vedelemist teeb liha pehmemaks.

Topi tule korda tegemiseks tõmbab Veljo Kauri masti. Kaasa kurvikeerajad ja tinutuskolb. Meri ei ole küll karm aga peeneks tinutamiseks mastis kõigutab pisut liiast. Kaur seob end veel lisaotstega masti külge kinni. Veljo hoiab mootori jõu abil rooli nii, eespuri läheb kergelt pakki. See tekitab Kaurile natuke tuulevaiksema olukorra. Imetlen tema kannatlikust ja püsivust. Kokku 2,5 h mastis, kolm ebaõnnestunud tinutamise katset aga Kaur ei anna alla. Neljandal katsel saavad juhtmeotsad kokku pandud ja tuli põlema.

Juba teine päikeseloojang siin Aadria merel tekitab laevas mõnusa vaikse ja rahuliku meeleolu. Soe tee on termoses valmis, et külmas meretuules oleks uus peale vajuv pimedus natukenegi mõnusam. Jälle kerkib merest kuldne kuu, ilma naljata, nagu päike. Natuke saab veel purjetatud aga teine öö kulgeb enamasti mootori tuksumise saatel.

Väikelaevajuhi kursused
www.puri24.ee

Laevarent üle maailma
www.saulsailing.ee

Add a comment

Email again: